Žluté klubíčko I. Třída

„ V našem žlutém klubíčku, máme lásku v srdíčku, budeme si spolu hrát, kreslit, zpívat, tancovat“
Žluté klubíčko navštěvují děti zpravidla od 3 do 5 let. V třídním vzdělávacím programu s názvem „Cestujeme za sluníčkem“ děti postupně poznávají svět kolem sebe, změny v přírodě, učí se novým dovednostem, žít v kolektivu ostatních dětí, rozvíjejí samostatnost, sebeobsluhu, seznamují se s novými hračkami, s různými výtvarnými aktivitami, zpívají, tančí, rozvíjejí řeč, společně si hrají.
V průběhu týdne se snažíme o zařazení co nejvíce pestrých činností, které přispívají k rozvoji osobnosti dětí. Nedílnou součástí je zařazování logopedických chvilek s různým zaměřením (dechová cvičení, oromotorika, …)
Pravidelně zařazujeme co nejvíce pohybových aktivit, vedeme děti ke sportování, snažíme se o každodenní dostatečně dlouhý pobyt venku i s delšími vycházkami do okolí, což příznivě působí na zdravotní stav a fyzickou zdatnost.
Naším cílem je, aby děti do školky chodily rády, těšily se na nová poznání, cítily se zde dobře, jistě, spokojeně a  bezpečně.

- po příchodu do třídy se s paní učitelkou přivítáme podáním ruky a pozdravem
- ve třídě, šatně a na chodbách neběháme a nekřičíme, abychom si neublížili, šetřili si zdraví a nerušili se navzájem
- spory mezi sebou neřešíme násilím, ale přátelskou dohodou. Neničíme úmyslně kamarádovi jeho hru a práci, ale snažíme si navzájem pomáhat
- umíme vždy pěkně poprosit, když něco potřebujeme a také poděkujeme za pomoc