Zelené klubíčko IV. Třída

Předškolní věk je rozhodujícím obdobím pro získávání návyků chování a základů životního stylu.
Děti 4. třídy již mají osvojené důležité prvky hygieny a sebeobsluhy, a tak se můžeme hravou formou lépe soustředit na přípravu pro vstup do ZŠ.
Vzdělávání naší třídy doplňujeme prvky osvojování slušného chování, sebeúcty a ohleduplnosti ke svému okolí. To vše se snažíme dětem předkládat pomocí našeho třídního programu s názvem „ CESTIČKOU DO SVĚTA FANTAZIE “.
Do našeho třídního programu je včleněno moderní pojetí výtvarné výchovy – ARTEFILETIKA, která je vedena snahou povzbudit duševní síly dětí a předcházet možnému psychickému selhávání v budoucím vývoji osobnosti. Umělecký prožitek děti vyjadřují výtvarně nebo dramaticky společně s rozhovorem o zážitcích.
Při přípravě na školu využíváme též moderní audiovizuální komunikační technologie. Skupinovou či individuální práci s interaktivní tabulí vhodně doplňujeme úkoly a grafocvičeními ze sešitů KULIFERDA. Děti jsou rovněž seznámeny s prvními krůčky zábavné ANGLIČTINY WOW – STEEVA WATSE. V průběhu relaxace zařazujeme jógové cviky nebo hru na flétnu.

- když vstoupíme do třídy, pozdravíme a přijdeme k paní učitelce, abychom se s ní přivítali podáním ruky
- ve třídě i v herně si můžeme půjčit hračky podle svého přání, pokud s nimi pěkně zacházíme a po hře je uložíme na své místo
- všichni si pomáháme při společném úklidu
- neodcházíme do šatny bez domluvy s učitelkou
- pokud potřebujeme, dojdeme si na WC, nezapomeneme spláchnout a umýt si ruce
- v umývárně nestříkáme s vodou, abychom neuklouzli
- neběháme po třídě mezi stolečky
- dodržujeme dohodnutá pravidla při cvičení na nářadí a s nářadím v průběhu herních činností ve třídě.
- ukládáme si věci na určené místo
- neničíme výtvory, stavby kamarádů
- nasloucháme si vzájemně, nekřičíme na sebe
- používáme slova typu : s dovolením, promiň, prosím, děkuji apod.
- snažíme se dokončit započatou práci
- vzájemně se oslovujeme křestními jmény

18 lis 2019 09:00 - 11:00 Akce MŠ
Barevný den