Červené klubíčko III. Třída

„Spolu to zvládneme“
To je krédo červené třídy, kterou zpravidla navštěvují děti od 4,5 let do 6. Zkušené logopedické asistentky spolupracují se SPC v Liberci a společně motivují děti, aby používaly řeč  jako aktivní nástroj komunikace, aby sdělovaly své pocity a zážitky, uměly si povídat s dětmi i dospělými. Formou různých logopedických her, dechových cvičení, her s mluvidly a různých oromotorických cvičení se snažíme o co nejvyšší efektivnost při řečovém projevu dětí. V této třídě je zapsáno zpravidla  15 dětí, proto je možný  denní ndividuální přístup k dětem i rodičům.
Snažíme se o to, aby ve třídě byl klid a pohoda, snažíme se učit děti vážit si jeden druhého, spolu si hrát, učit se respektovat navzájem.
Předškolní vzdělávání v  je zde  spojeno v třídní program „Koblížek na vandru“, který po celý rok děti provází a seznamuje je se světem a děním kolem nás.

- při vstupu do třídy pozdravíme a přivítáme se s p.učitelkou
- ve třídě i v herně si můžeme půjčit hračku podle svého přání, musíme s ní hezky zacházet a také ji odložit na své místo
- na WC si každý si každý může dojít kdykoliv, spláchne po sobě a také si umyje ruce. Vodou se nestříká a nikdo se v umyvárně nestrká
- do šatny nechodíme bez dovolení