Pro rodiče

Kalendář akcí MŠ

Akce MŠ

Jídelníček

O mateřské škole

Fotogalerie

Červené klubíčko III. Třída

„Spolu to zvládneme“
To je krédo červené třídy, kterou zpravidla navštěvují děti od 4,5 let do 6. Zkušené logopedické asistentky spolupracují se SPC v Liberci a společně motivují děti, aby používaly řeč  jako aktivní nástroj komunikace, aby sdělovaly své pocity a zážitky, uměly si povídat s dětmi i dospělými. Formou různých logopedických her, dechových cvičení, her s mluvidly a různých oromotorických cvičení se snažíme o co nejvyšší efektivnost při řečovém projevu dětí. V této třídě je zapsáno zpravidla  15 dětí, proto je možný  denní ndividuální přístup k dětem i rodičům.
Snažíme se o to, aby ve třídě byl klid a pohoda, snažíme se učit děti vážit si jeden druhého, spolu si hrát, učit se respektovat navzájem.
Předškolní vzdělávání v  je zde  spojeno v třídní program „Koblížek na vandru“, který po celý rok děti provází a seznamuje je se světem a děním kolem nás.

Pravidla třídy

- při vstupu do třídy pozdravíme a přivítáme se s p.učitelkou
- ve třídě i v herně si můžeme půjčit hračku podle svého přání, musíme s ní hezky zacházet a také ji odložit na své místo
- na WC si každý si každý může dojít kdykoliv, spláchne po sobě a také si umyje ruce. Vodou se nestříká a nikdo se v umyvárně nestrká
- do šatny nechodíme bez dovolení
- při svačině se samostatně obsloužíme, jíme v klidu a dáváme pozor, abychom nic nevylili. Pokud chce někdo přidat, pomalu si s táckem dojde, obslouží se a poděkuje
- při obědě se snažíme jíst příborem. Každý má pouze svůj talíř
- má- li někdo během dne žízeň, natočí si z konvice pití a hrníček po sobě odnese do kuchyně
- ve třídě  chodíme pomalu, neběháme a nestrkáme se

 

 

Kontakt

Mateřská škola Klubíčko             Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bezručova 1534                              Tel: +420 481 671 977

Lomnice nad Popelkou                     Vedoucí školní jídelny  

51251                                              Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

                                                        Tel: +420 481 671 977

                                                            +420 606 479 990