Milí rodiče,
Od roku 2020 najdete veškeré fotografie z naší MŠ na webových stránkách rajce.net: https://msklubickolnp.rajce.idnes.cz/
Kvůli bezpečnosti jsou veškerá alba zamčená. Pro jejich odemčení musíte zadat vždy jméno a heslo. Ve Vašich třídách dostanete od paních učitelek údaje potřebné k odemčení alb. Je jen na Vaší zodpovědnost komu dalšímu heslo sdělíte či ukážete!!!!

Výlet do DinoParku

Ve středu 16.10.2019 pořádáme pro starší děti podzimní školní výlet do zábavního DinoParku v Liberci.

Odjíždíme ráno v 8.00!! Děti proto přiveďte nasnídané a oblečené v jednoduchém sportovním oblečení.

S sebou: uzavíratelné pití, sušenku (tatranka, brumík, aj.) a pár bonbónků.

"Velkou" svačinu z MŠ povezeme s sebou. Oběd bude po návratu cca ve 13 hod.

Vybíráme 100 Kč (vstupné do zábavního centra). Dopravu autobusem hradí mateřská škola.

Bruslení

Milí rodiče, od úterý 14.1.2020 bude probíhat pravidelné bruslení pro děti III. a IV. třídy (7-8 lekcí). Případný zájem hlaste prosím paní učitelce do konce tohoto týdne.

S sebou do batohu:

- brusle připravené k nazutí (povolené tkaničky)

- šusťákové rukavice

- ponožky do bruslí

- helmu

Na sobě:

- šusťákové věci nebo kombinézu, slabší svetr nebo mikinu

Děti které z různých důvodů nebudou bruslení absolvovat, nám hlaste. Je nutné zajistit bezpečnost dětí na bruslích a zaopatřit nebruslící.

Lyžařská školička

V tomto školním roce se v termínu od 3.2. do 7.2. 2020 bude pro starší děti (od 4,5 roku) konat lyžařská školička ve Vysokém nad Jizerou.

Cena:

- Kurzovné: 1990 Kč (zahrnuje: 10 hodin výuky lyžování, dopravu)

- Půjčovné: 550 Kč (lyžařské vybavení zahrnuje: lyže a boty, helmu)

- úrazové pojištění u Kooperativy: 50 Kč/osoba/5 dní

- skipas: 100 Kč/den

Zájemci:

- hlaste se do konce září 2019 u svých p. učitelek

- peníze budeme vybírat od 1. října do 15. listopadu!!!!

- podrobnější informace  budou sděleny na informační schůzce se zástupcem firmy Yellow Point, která tento kurz organizuje (termín schůzky bude upřesněn)

Vánoční besídky

Zveme Vás na letošní Vánoční besídky, na kterých Vám děti předvedou pásmo básní, písní a tanečků. Společně s dětmi si budete moci zazpívat koledy a občerstvit se u kávy, čaje a cukroví.

Těšit se na ně můžete v úterý 17. 12. od 15 hodin (III. a IV. třída) a ve středu 18.12. od 15 hodin (I. a II. třída).

Bramborové odpoledne - 14.10.2019!!!

Děti, maminky, tatínky zveme na zahradu MŠ, kde pořádáme společné odpoledne plné her, zábavy a soutěží.

Program:

- prezentace od 14:45 - 15:15 !!!

- veselé soutěže rodičů s dětmi

- výroba panáčků Bramboráčků

- pečení brambor v ohni

- překvapení z kuchyně

- tombola od 16:00

Tak jako každoročně, začínáme se saunováním starších dětí. Saunuje se vždy ve čtvrtek - III. třída a část dětí IV. třídy odcházejí do sauny v 8 hod.

Děti IV. třídy odcházejí kolem 8.30 hod. První sauna proběhne 17.10.2019!!!

Z organizačních důvodů je nutné, abyste děti, které budou docházet do sauny přivedli na svačinu již v 7.30 hod!!!!!

S sebou: ručník (na utření)

Navštěvujeme sauny v MŠ Dášenka, která je přizpůsobená dětem mat. školy a která je hrazena Městem, proto ji mají děti zdarma. Saunování je velmi doporučovaná účinná forma otužování. Předpokládáme, že dětem vysvětlíte důležitost saunování, přestože jsou děti rozpačité z neznámeěého prostředí sauny. Je nutné saunu opakovat a "vydržet".

Nepatří do sany samozřejmě děti s moluskami, bradavicemi nebo větším nachlazením.

Zájemci nahlaste se ve své třídě. Děti které nebudou saunu navštěvovat nebo se mimořádně neúčastní prosíme vždy nahlaste učitelkám!!

Plavecká školička pro předškoláky

Z DŮVODU MOŽNOSTI SKUPINY MAX. 30 DĚTÍ, BUDOU UPŘEDNOSTNĚNY DĚTI STARŠÍ (PŘEDŠKOLÁCI)

V případě volné kapacity budou místa nabídnuta mladším dětem (z červeného a zeleného klubíčka).

ORGANIZACE:

Oběd v mateřské škole bude v  v 10. 50.

Odjezd autobusem v 11. 30 od mateřské školy do Jilemnice.

Děti jsou rozděleny do dvou skupin (maximální počet ve skupině je 15 dětí). Lekce trvá 45 minut.

1. skupina: výuka 12.30 – 13.00 (po absolvování kurzu čekají ve vestibulu SC Jilemnice – většinou dívky s delšími hustými vlasy, které déle usychají)
  2. skupina: výuka 13.00 – 13.45 (před výukou v případě příznivého počasí jdou na procházku po Jilemnici)